Priprava različnih Načrtov finančnega prestrukturiranja

Načrt finančnega prestrukturiranja je obvezna priloga k vlogi za začetek postopka prisilne poravnave. Pri prisilni poravnavi mora Načrt finančnega prestrukturiranja pregledati pooblaščeni ocenjevalec vrednosti podjetij in k njemu podati pozitivno mnenje, pri prisilni poravnavi za malo gospodarstvo pa to mnenje ni potrebno.

Ugotovili ste stanje insolventnosti, na osnovi ustreznih analiz ste predvideli izvedbo prisilne poravnave, sedaj pa pripravljate vlogo za začetek postopka prisilne poravnave.

  • Nimate ustreznega kadra, ki bi strokovno pripravil Načrt finančnega prestrukturiranja?
  • Nimate izkušenj, kako oblikovati ponudbo upnikom v okviru  Načrta finančnega prestrukturiranja?
  • Ste v postopku prisilne poravnave, pa nove okoliščine zahtevajo spremembo ponudbe upnikom in pripravo Spremenjenega načrta finančnega prestrukturiranja. Potrebujete pomoč pri pripravi Spremenjenega načrta finančnega prestrukturiranja?
  • Upnik je vložil predlog za začetek postopka prisilne poravnave po 221.j. členu (upniška prisilna poravnava), pa ste se dogovorili/odločili, da boste vi pripravili Načrt finančnega prestrukturiranja. Kako se lotiti zadeve?
  • Želite, da vam izdelamo Načrt finančnega prestrukturiranja oziroma vam svetujemo pri njegovi pripravi?

Ker imamo s pripravo različnih vrst Načrtov finančnega prestrukturiranja bogate izkušnje, smo pravi strokovni naslov za izdelavo ali pa za svetovanje njegovi pri izdelavi.

Vsebina Načrta je predpisana z ZFPPIPP in pokriva naslednja ključna področja:

  1. Opis dejstev in okoliščin, iz katerih izhaja, da je dolžnik insolventen
  2. Predlog prisilne poravnave
  3. Oceno deleža plačila nezavarovanih terjatev upnikov in rokov za njihovo plačilo, če bi bil nad dolžnikom začet stečajni postopek
  4. Opis ukrepov finančnega prestrukturiranja, ki jih bo dolžnik izvedel, in za vsakega od teh ukrepov časovni načrt izvedbe, oceno stroškov izvedbe in oceno učinkov izvedbe ukrepa na odpravo vzrokov insolventnosti ter kratkoročno in dolgoročno plačilno sposobnost dolžnika
  5. Opis dejstev in okoliščin, iz katerih izhaja, da bo dolžnik sposoben izpolniti vse svoje obveznosti v skladu s predlagano prisilno poravnavo

Vsebina in izhodišča Načrta finančnega prestrukturiranja se razlikujejo glede na to, za kakšne vrste Načrta gre (navadna prisilna poravnava, upniška prisilna poravnava, spremenjeni Načrt finančnega prestrukturiranja) in glede na velikost podjetja.

Načrt finančnega prestrukturiranja morajo izdelati vsa podjetja, ki pripravljajo vlogo za začetek postopka prisilne poravnave, ter v nekaterih drugih situacijah (sprememba Načrta finančnega prestrukturiranja, upniški predlog za prisilno poravnavo).

Način dela.  Skupaj definiramo namen in cilje Načrta, izdelamo vprašalnik za nabor podatkov, ki jih v podjetju pripravite, nato pa skozi nekaj intervjujev razčistimo morebitne nejasnosti. Na koncu pripravimo Načrt, ki vam ga tudi predstavimo.

Glede na obseg problematike lahko priprava Načrta finančnega prestrukturiranja  traja od 15 do 20 dni po prejemu zahtevanih podatkov.

Pišite nam, pokličite nas, povprašajte za ponudbo.