Razvojni načrt, Investicijski načrt, Sanacijski načrt poslovnega prestrukturiranja

  • Oblikovali ste razvojni koncept za vaše podjetje. Želite, da vam ga celovito finančno ovrednotimo? Vas zanima, kako bodo različni dejavniki razvoja v prihodnje vplivali na poslovno-finančni položaj vašega podjetja in kakšna so v zvezi s tem prihodnja tveganja? Kakšne finančne cilje postaviti v zvezi z razvojem podjetja?
  • V kapacitete podjetja nameravate investirali znatna sredstva. Ste prepričani, da bodo investicije primerno donosne? Bo plačilna sposobnost v fazi investicije zadovoljiva? Vračanje kreditov ne bo finančno izčrpalo podjetja?
  • Del investicij planirate pokriti iz nepovratnih in/ali kreditnih sredstev, zato banke/skladi od vas zahtevajo  finančno-investicijsko dokumentacijo. Potrebujete pri tem pomoč izkušenega strokovnjaka?
  • V podjetju upadajo prihodki. Že stežka pokrivate stroške plač in dobaviteljev? Snujete sanacijske ukrepe? Hočete predvideti vpliv sanacijskih ukrepov na poslovanje in finančni položaj podjetja v prihodnje?

Ker imamo obsežno strokovno znanje in bogate izkušnje z vseh navedenih področij, smo pravi naslov za izdelavo poslovno-finančnih načrtov in svetovanje pri tem.

Namen navedenih načrtov je, da poslovodji prikažejo celovito in poglobljeno sliko finančno-poslovnega položaja podjetja v določeni poslovni situaciji.

Pri oblikovanju razvojnega koncepta podjetja bomo preverili in ocenili vse ključne dejavnike razvoja z vidika finančnega poslovanja, predvideno kapitalsko ustreznost in plačilno sposobnost, postavitev primernih finančnih ciljev ter predvidena tveganja. Tako bo Razvojni načrt z vidika finančnega poslovanja primeren za izvedbo.

Investicije so lahko po svoji vsebini in obsegu zelo različne. Ne glede na to pa mora dober gospodar imeti kvalitetne odgovore na vprašanja o vplivu predvidenih investicij na finančni položaj tako podjetja kot tudi lastnikov podjetja in tistih, ki bodo zagotavljali potrebne finančne vire investicij. In to tako v fazi izvedbe investicije kot v fazi poslovanja po izvedeni investiciji. Nemalokrat imajo institucije (npr. banke, skladi) predpisane svoje metodologije za Investicijske načrte, katerih se je potrebno držati za njihove namene. 

Poslovno prestrukturiranje, ki je potrebno zaradi sanacije poslovanja in izboljšanja poslovno-finančnega položaja podjetja, navadno vsebuje številne ukrepe, ki s svojimi finančnimi posledicami vplivajo na finančni položaj, kapitalsko ustreznost, plačilno sposobnost, donosnost in druge elemente finančnega poslovanja. Sanacijski načrt poslovnega prestrukturiranja bo najprej definiral vrsto in obsežnost poslovno-finančnih problemov in vzroke zanje, nato  pa predvidel sanacijske cilje in ukrepe ter odgovoril na vprašanja glede vpliva ukrepov na vse pomembne elemente finančnega poslovanja.

Vsebina posamezneganačrta bo zato unikatna in prilagojena konkretni problematiki, pri čemer pa mora vsebina v vsakem primeru odgovoriti na vsa ključna poslovno-finančna vprašanja v konkretnem podjetju in konkretni poslovni situaciji.

Način dela. Skupaj definiramo namen in cilje načrta, izdelamo vprašalnik za nabor podatkov, ki jih pripravite v podjetju, nato pa skozi nekaj intervjujev razčistimo morebitne nejasnosti. Na koncu pripravimo Poročilo (načrt), ki vam ga predstavimo.

Glede na obseg problematike lahko priprava takega načrta traja od 10 do 30 dni po prejemu zahtevanih podatkov.

Pišite nam, pokličite nas, povprašajte za ponudbo.